Nasıl Satın Alırım?

Bu başlık How to Find Items (Ürünleri Nasıl Bulurum) başlığını okumuş olduğunuzu, istediğiniz ürünleri bulmuş ve ilgili dükkana girmiş olduğunuzu varsaymaktadır.
Ürün Stokları:
Bir dükkana girdiğinizde, dükkanaa girdiğiniz anda her bir ürünün mevcut miktarı "olduğu gibi" görüntülenir. Sepetinize ürün eklediğinizde veya check-out yaptığınız sırada, başka biri bu ürünleri satın almış olabilir.

Sipariş gönderilirken, bir veya daha fazla ürün mevcut değilse veya miktar artık geçerli değilse, BrickLink size bu ürünleri gösterecek, alışveriş sepetinizden silecek ve size siparişi yeniden gönderme veya alışverişinizi bırakma seçeneği sunacaktır. araba. Bu işlem gerçekleştikten sonra, toplam sipariş tutarınız dükkanın asgari satın alma tutarını karşılamıyorsa, yalnızca alışveriş sepetinizi terk etme veya alışveriş sepetinize daha fazla ürün ekleme seçeneği sunulacaktır.

Genel Sepet ve Dükkan Sepeti:
BrickLink'teki bir dükkanı ziyaret ederken iki farklı sepetiniz olacaktır. Dükkan içerisindeki yeşil sepet, dükkana özgü bir sepettir (dükkana eklenen ürünlerin bir özeti) ve üst gezinme bölmesindeki alışveriş sepeti ise genel sepettir (çeşitli dükkanlarda sepetlere eklenen tüm öğelerin bir özeti).

Sipariş Vermek:
Checkout (Satın Al) işlemi yaptıktan veya checkout sırasında üyelik girişinizi tamamladıktan sonra, siparişiniz için nasıl ödeme yapmak istediğinizi, siparişinizin nasıl gönderilmesini istediğinizi, siparişinizin sigortalanmasını isteyip istemediğinizi seçebilir ve ayrıca satıcının görmesi için herhangi bir yorum girebilirsiniz. Siparişi göndermeye hazır olduğunuzda, sayfanın altındaki "Submit Order" (Siparişi Gönder) düğmesine basın. Gönderdikten sonra siparişinize nasıl ürün ekleyeceğiniz hakkında bilgi için aşağıdaki bölümü inceleyebilirsiniz.

Sipariş vermenin bir sözleşme yapmak olduğunu lütfen unutmayın. Lütfen siparişinizi yalnızca bu siparişteki tüm ürünleri satın alma konusunda ciddiyseniz verin. Bir sipariş verdiğinizde, satıcıdan bu siparişteki tüm ürünleri satın almak için yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmış olursunuz. Lütfen siparişi vermeden önce satıcının şartlarını ve koşullarını okuyun. Bu koşul ve şartlar dükkandan dükkana değişiklik gösterir ve bunları anlamanız önemlidir. Orada cevaplanmayan sorularınız varsa, siparişinizi vermeden önce lütfen satıcıyla iletişime geçin. Satıcının şartlar ve koşullarını görüntülemek için ödeme yapmadan önce istediğiniz zaman "Store Terms" (Dükkan Şartları) sekmesini tıklayabilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra, siparişi size bildiren bir onay e-postası alacaksınız. Bir e-posta onayı almadıysanız, "Orders Placed" (Verilen Siparişler) sayfanıza giderek siparişin doğru bir şekilde gönderilip gönderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Siparişiniz başarıyla gönderildiyse, siparişin burada listelendiğini görmelisiniz.

Mevcut Siparişe Yeni Ürünler Eklemek:
Yakın zamanda bir dükkandan sipariş verdiyseniz ve sipariş henüz ödenmiş, paketlenmiş veya gönderilmiş olarak işaretlenmediyse, sistem satın almak istediğiniz ürünlerle yeni bir sipariş oluşturmak yerine bu ürünleri mevcut siparişe ekler. Sipariş ekleme işleminin gerçekleşmesi için aşağıdaki koşullar karşılanmalıdır:
  1. Sipariş durumu "Pending" (Bekliyor), "Updated" (Güncellendi), "Processing" (İşleme Alındı) veya "Ready" (Hazır) olmalıdır.
  2. Ödeme durumu "Completed" (Tamamlandı) haricinde bir durum olmalıdır.
Dükkanın asgari sipariş miktarı varsa, asıl siparişinize eklemek için bu miktara tekrar ulaşmanız gerekmez. Ürünleri sepetinize ekleyin ve ödeme yaptığınızda sipariş, asıl siparişe yeni bir parça olarak eklenecektir.

Sipariş durumu "Updated" (Güncellendi), ödeme durumu "None" (Yok) olarak, sipariş tarihi, sipariş durumu değişiklik tarihi ve sipariş ödeme durumu değişiklik tarihi, geçerli tarihe ayarlanacaktır. Sipariş ayrıca faturalandırılmamış olarak işaretlenecektir.

Fatura ve Ödeme:
Bir sipariş verdikten sonra, satıcının, genel toplam maliyet ve ödemenin nereye gönderileceği hakkında bilgiler içeren bir e-postayı üç gün içinde size göndermesi gerekir. Bu süre içinde bir fatura almadıysanız, satıcıyla iletişim kurmalısınız. Bir fatura gönderildiyse, "Orders Placed" (Verilen Siparişler) sayfanızdaki "Order Total" (Sipariş Toplam Maliyeti) sekmesi kalın yazı tipinde olacaktır.

Siparişiniz için bir fatura aldıktan sonra satıcıya ödeme yapmalısınız. Fatura almadan önce lütfen ödeme yapmayın, çünkü genel toplamın satıcı tarafından nakliye ve diğer ücretlerle güncellenmesi gerekecektir. Ayrıca, PayPal hesap adresi (eğer bu yöntemle ödeme yapıyorsanız) faturayı aldığınız e-posta adresinden farklı olabilir.

Ödemeyi yaptıktan sonra, arzu ederseniz "Orders Placed" (Verilen Siparişler) sayfanızdaki "Payment Status" (Ödeme Durumu) sekmesini "Paid" (Ödendi) olarak değiştirebilirsiniz. Satıcı ödemenizi aldıktan sonra paketinizi gönderecektir.

Paketinizi Aldıktan Sonra:
Paketinizi aldığınızda siparişin içeriği ile karşılaştırıp, gelen ürünlerden memnun kaldığınızda, lütfen "Orders Placed" (Verilen Siparişler) sayfanıza gidip "Order Status" (Sipariş Durumu) sekmesini "Completed" (Tamamlandı) olarak değiştirin.

Paketinizi aldığınızda arzu ederseniz satıcıya "Post Feedback" (Geribildirim Gönder) sayfasından geribildirim gönderebilirsiniz.