Nasıl Alırım?

Uyarı: Bu çok basit klavuz satın alma işleminin yalnızca temel öğelerini gösterir. Diğer konularda daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen Help Center (yardım merkezi) bölümünü ziyaret edin.

Bu başlık how to find items (ürünleri nasıl bulurum) başlığını okumuş olduğunuzu, istediğiniz ürünleri bulmuş ve ilgili dükkana girmiş olduğunuzu varsaymaktadır.

Dükkan İçinde Gezinmek
Dükkana Giriş

Dükkan dört bölüme ayrılmıştır:

  1. Dükkanın ismini, yerini, kargo tercihlerini ve diğer bilgileri içeren üst kısım.

  2. Alışveriş sepeti düğmeleri (sol üst tarafta).

  3. Dükkanda satışta olan ürünlerin kategori ve renklerini ayıran menü. İlgili alanlarda dolaşarak dükkandaki ürünleri daha yakından inceleyebilirsiniz.

  4. Dükkan ayrıntılarını gösteren kısım. Dükkana ilk girdiğinizde burada splash page gözükür. Yan bölümden satıştaki ürünleri seçtiğinizde takdirde ise o ürünlere ait ayrıntılar gösterilir.
Dükkan Ayrıntıları

Her ürünün yanında bulunan kutucuğa istediğiniz miktarı yazmak ve aşağıdaki "add" (ekle) düğmesine basmak suretiyle ürünleri alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Dükkandaki her ürünün yanında şuna benzer bir şey göreceksiniz:

Qty: 40 (x10)
Each: $0.11

Açıklama:

  • Qty - dükkanda bulunan toplam ürün miktarını gösterir.
    (x10) - parantez içindeki sayılar toptan alım miktarını gösterir. Bu satıcının o üründen alınırken toptan alış miktarının katları halinde alınmasını istediğini gösterir. Örneği bir satıcı bir ürün için toptan satış miktarını 10 olarak belirlediyse o üründen 10, 20, 30 veya 40 tane alabilirsiniz ancak 13, 25 vb şeklinde alamazsınız.
  • Each - Her bir birim ürünün fiyatını gösterir.
  • Original Price - Şu an indirimde olan bir ürünün asıl fiyatını gösterir. Ancak ödenecek ücret bir üst sekmedeki fiyattır. Bütün fiyatlar Amerikan Dolarıdır.
İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra "Add Selected Items to Shopping Cart" (seçili ürünleri alışveriş sepetine ekle) düğmesine basın ve alışveriş sepetine ekleyin.
Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetindeki ürünleri görmek için sol üst kısımda bulunan View Cart (sepeti gör) düğmesine basmanız yeterlidir. Bu açılan sayfada sepette bulunan ürünleri silebilir veya sayılarını değiştirebilirsiniz. Bütün ürünleri kaldırmak için ise Empty Cart (sepeti boşalt) düğmesine basmanız gerekir.

Siparişi Tamamlamak

Alışverişiniz bittiğinde sol üst kısımdaki Checkout (çıkış yap) düğmesine basmanız gerekir. Bir sipariş vermeden önce dükkanın şartlarını öğrenmek için lütfen "Store Policies" ve "Splash" sayfalarını okuyun. Bu şartlar her dükkan için değiştiğinden sipariş vermeden önce onları anlamanız ve kabul etmeniz gerekir.

Çıkış yaptıktan sonra bu ekrana getirileceksiniz. Eğer henüz kayıt olmadıysanız çıkış işlemini tamamlamak için kayıt olmanız gerekir. Eğer zaten kayıtlı bir üyeyseniz kendinize ait username (kullanıcı adı) ve password (şifre) ile giriş yaparsınız..

Siparişi Doğrulamak ve Tamamlamak

Giriş veya kayıt yaptıktan sonra bu sayfa sizin address (adres) ve sipariş tutarınızı gösterecektir. Burada siparişle ilgili satıcıya ulaşacak yorumlar yazabilir, sipariş için sigorta isteyip istemediğinize karar verebilir ve ödeme şeklinizi seçebilirsiniz. Yine sayfadaki dükkan şartlarını okuduktan sonra en aşağı kısımdaki Submit Order (sipariş ver) düğmesine basarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Bir sipariş verildikten sonra yeni ürün ekleme şartlarını Adding to an existing order (mevcut siparişe yeni parçalar eklemek) başlığından okuyabilirsiniz.