Ürünleri Nasıl Bulurum?

Uyarı: Bu makale yalnızca yeni başlayanlar için basit bir ders niteliğindedir. Daha fazla ayrıntı ve Bricklink'in belli başlı özeliklerini öğrenmek için Yardım Merkezini ziyaret edin.

Bu başlıkta aradığınız parçalara sahip dükkanları bulmayı öğrenecekseniz. O parçaları almayı öğrenmek için Nasıl Alırım? başlığını inceleyebilirsiniz.

Bricklink Dükkanlarını Aramak


Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Dükkan Listesi

Buy (al) sekmesine tıkladığınızda o anda çalışır durumda olan bütün dükkanların listesini göreceksiniz. Oradan seçtiğiniz bir dükkana girmek için üzerien tıklamanız yeterli olacaktır. Dükkanlarında yanındaki sayılar içerdikleri parça sayısını gösterir. Gözüken I harfi ise uluslarası çalışıp çalışmadıklarını belirtir.


Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Dükkan Bulun

Aradığınız ölçütlere göre hangi dükkanlarda istediklerinizin olduğunu bulun.

Dükkan Bul Sonuçları

Arama ölçütlerinizi girdikten sonra sistem sizi isteidğiniz ürünleri içeren siteleri gösterecek bir listeye götürecektir. Listeden seçeceğiniz dükkana basarak oradaki ürünleri görebilirsiniz.

Satıştaki Ürünlerine Göre Dükkan Aramak

Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Basit & Gelişmiş Arama

Aradığınız ürüne göre gerekli bilgiyi girin. Her sayfada ne gibi ölçütlerle arama yapabileceğinizi görmek için yardım sayfalarını tıklayabilirsiniz. Ayrıca her sayfanın üst kısmında bulunan arama kutusuyla da istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.

Arama Sonuçları

Bir şey aradıktan sonra size sonuçları gösteren bu sayfaya yönlendirileceksiniz. Listelenen dükkanların içeriğini görmek için "Go Buy It" (gidip alın) düğmesine basmanız yeterli olacaktır.


Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Türlerine Göre Ürünleri Bulmak

Ürünleri katalogdaki sıralamalarına göre inceleyebilirsiniz. Soldaki resme tıklayarak katalogun ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan sonra aradığınız ürün türünü seçerek o gruptaki bütün ürünleri görebilirsiniz. Kategoriler arası geçiş yaparak bütün ürünlere ulaşabilirsiniz.


Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Satışa Yeni Sunulan Ürünler

Sayfanın üst/orta kısmındaki "new items for sale" (satışa sunulan yeni ürünler) düğmesine basarak satmak üzere listelenen güncel ürünleri görebilirsiniz. Sayfanın takvim bölümünden bir gün seçerek o gün satışa sunulan bütün ürünlere de ulaşabilirsiniz.

Lego Ürünleri İçin Katalogda Dolaşmak

Sayfaya gitmek için resme tıklayın
Katalog Ana Sayfası

Bricklink katalogunda bulunan herşey Lego'nun şimdiye kadar ürettiği ürünleri içerir. Katalogda bulunan bazı ürünler satışta olmayabilir veya satışta olan ürünelr katalogda bulunmayabilir. Katalog aradığınız ürünleri gruplara ayırarak onları bulmanızı kolaylaştırabilir.

Bu sayfada katalogda arama yapabilir veya alt bölümlerini inceleyebilirsiniz.

Katalogda Aramak & Arama Sonuçları

Eğer katalogda yaptığınız aramalar sonucunda birden fazla sonuç çıkarsa bu sayfaya götürülürsünüz. Ürünlerin üzerine tıklayarak onlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ürün Ayrıntıları

Eğer aramanız sonucunda yalnızca bir ürün çıktıysa doğrudan bu sayfaya yönlendirilirsiniz. Buradan satışta olan ürünlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ürünün hangi renklerde üretildiği, ağırlıkları gibi bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Set Numarası Girerek Figürler & Parçalar Hakkında Bilgi Edinmek

Yukarıdaki resim 2005 yılında piyasaya çıkan 7324-1 numaralı Advent Calendar setinde bulunan figür ve parçaları gösterir. O sayfaya ulaşmak için resme tıklayabilirsiniz.
Bricklink setlerin içerdiği figür ve parçaları toplayan bir kataloga sahiptir. Bir set numarası girerek hangi setlerde nelerin bulunduğunu görebilirsiniz. Böylece aradığınız ürünlere ulaşmanız daha kolay olur. Katalog anasayfasını ziyaret ederek bir set numarası girebilirsiniz. Sonuçlar sizi aradığınız setin sayfasına götürecektir. Bu sayfanın sağ üst kısmında buşunan Inv düğmesine basarak setin içerdiği figür ve parçaları görebilirsiniz. Eğer Inv sekmesi bulunmuyorsa o set için henüz içerik yüklenmemiş demektir.P> Uyarı! - Setlerin içerikleri üyeler tarafından sisteme eklenir. Bu yüzden henüz eklenmemiş bir çok set olabilir. Siz de katkıda bulunmak isterseniz Add Inventory bölümünedn yapabileceklerinizi inceleyebilirsiniz.