Ürünleri Nasıl Bulurum?

Bu sayfada aradığınız ürünleri satmakta olan dükkanları nasıl bulabileceğinizi görebilirsiniz.
Satılık Ürünler:
  • List of Stores (Dükkan Listesi) - BrickLink dükkanlarının tam listesini görün ve satılan ürünlere kategorilerine göre göz atın. Gitmek için bir dükkana tıklayın. Dükkanınyanındaki numara, o dükkanda satılmakta olan ürünlerin sayısını gösterir. Dükkanın önündeki "I", dükkanın uluslararası gönderi yapıp yapmadığını gösterir.

  • Find Stores (Dükkan Ara) - Seçtiğiniz kriterlere bağlı olarak aradığınız ürünleri içeren dükkanları bulun. Arama kriterlerinizi girdikten sonra, aradığınız ürünlerin bulunduğu dükkanları gösteren bir sonuçlar sayfasına yönlendirilirsiniz. O dükkana gitmek ve o dükkandaki ürünleri görüntülemek için dükkana tıklayın.

  • Items For Sale Search (Satılık Ürün Ara) - Aradığınız kriterleri girin. Her sayfanın üst kısmında yer alan arama kutusunu kullanarak da arama yapabilirsiniz. Bir şey aradıktan sonra, sonuç sayfasına yönlendirilirsiniz. Dükkana gitmek için "Go Buy It (Git ve Satın Al)" düğmesine tıklayın.

  • New Items for Sale (Yeni Satışa Sunulan Ürünler) - Bir tarihe gitmek ve o gün satışa sunulmuş olan ürünlere göz atmak için her sayfanın orta üst kısmında yer alan arama kutusunun altındaki "New Items for Sale (Yeni Satışa Sunulan Ürünler)" bağlantısını tıklayın.
Katalog
  • Catalog (Katalog) - Katalog, piyasaya sürülen tüm LEGO ürünlerinin yer aldığı bir referans sayfasıdır. Katalogda yer alan bazı ürünler satışta olmayabilir ve bazı satılık ürünler katalogda yer almayabilir. Katalog, aradığınız ürünleri daraltmanın iyi bir yoludur. Katalog ana sayfasında, kataloğu arayabilir veya birçok kategorisine göz atabilirsiniz. Katalog içerisinde arama yaparken veya göz atarken 1'den fazla sonuç alırsanız, sonuçlar sayfasına yönlendirilirsiniz. O ürünle ilgili ayrıntıları görmek için ürün numarasına tıklayın. Ayrıntı sayfasındaki "Current Inventory (Mevcut Envanter)" bölümünde, satış için listelenen ürünleri görüntülemek için bağlantıları tıklayın. Bu sizi satılık ürüne sahip düllanları listeleyen bir sayfaya götürecektir. Renklere göre dağılım da yapabilirsiniz.

  • Set Inventories (Set Envanterleri) - BrickLink, belirli bir set numarası girmenize ve bu sette hangi parçaların veya minifigürlerin yer aldığını görmenize olanak tanır. Ayrıca hangi minifigürlerin, hangi setler içerisinde yer aldığını da görebilirsiniz. Böylelikle tam olarak aradığınız parçayı veya minifigürü bulmanız çok kolaylaşır. Katalog ana sayfasında, arama kutusuna sizi o setin sayfasına götürecek bir numara girin. Bu sette hangi parçaların ve minifigürlerin içerildiğini görmek için o sayfanın sağ üst köşesindeki "Inv" bağlantısını tıklayın. "Inv" bağlantısı yoksa, o sette hangi parçaların göründüğüne ilişkin bilgi henüz mevcut değildir.

    Dikkat - Her set, hangi parçaları içerdiğiyle ilgili bilgi içermeyebilir. Bu bilgiler öncelikle üyelerimiz tarafından sisteme girilmelidir. Bir setin envanterinin çıkarılması adı verilen bu çabaya siz de katkıda bulunabilirsiniz. Bu bilgilerin nasıl sağlanacağıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen Add Inventory (Envanter Ekle) sayfasını ziyaret edin.

İstek Listesi:
Aramak istediğiniz uzun bir ürün listeniz varsa ve olabildiğince az sayıda dükkandan satın almak istiyorsanız, bu ürünleri Wanted List (İstek Listenize) ekleyebilirsiniz. Ardından, listenizdeki çoğu ürüne sahip en iyi dükkanları gösteren My Wanted Items By Shop (Dükkana Göre Sıralanan İstediğim Ürünler) sayfasına gidip satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için, Wanted List (İstek Listesi) yardım konusuna bakın.