Jak Prodávat?

Tato nápověda předpokládá že jste zaregistrovaný prodavač. Jestli ještě nejste zaregistrován, registrujte se. Když už jste zaregistrován jako kupující, přidejte si funkce prodávání na spodní části stránky potom co se přihlásíte s vašim existujícím uživatelským jménem a heslem.

Potom co si vytvoříte obchod, navštivte Nastavení Mého Obchodu a Moje Podmínky. Můzete si vybrat z mnoha možností pro váš occhod. Následující jsou příklady hlavních prodávajících stránek:

Zadat Předmět Na Prodej
Existují 3 způsoby jak zadat předmět na prodej na BrickLink:
  1. Prodat Předmět - Přidat si předměty do inventáře individuálně.
  2. Hromadny Import - Přidat mnoho předmětů do inventáře najdnou prostřednictvím XML souboru.
  3. Rozdělit Stavebnici - Zadejte číslo stavebnice a prohlídněte si seznam dílů a figurek ve stavebnici s možností přidat je do vašeho inventáře.
Spravování všseho inventáře:

Můj Inventář - Můžete si Prohlížet nebo vyhledat předměty ve vašem inventáři. Na následující stránce můžete předměty změnit nebo smazat.

Objednávky
Obdržíte objednávku když kupující přidá 1 nebo více předmětů které máte na prodej do jejich obchodního vozíku a zadá objednávku. Oba potom obdržíte e-mail.

Když je objednávka zadaná, je zaznamenaná. Můžete vidět všechny vaše objednávky na Orders Received (objednávky obdržené) stránce. Kliknutím na číslo objednávky se dostanete na detailní stránku objednávky.

Doporučený Proces Objednávky
Následující je doporučený proces který by se měl následovat potom co obdržíte objednávku:
  1. Na vaší Orders Received (objednávky obdržené) stránce, přidejte poštovné, pojištení a jiné poplatky. Změňte Status Objednávky na Ready.
  2. Pošlete Faktůru - Klikněte na ikonu faktůry na vaší orders received stránce nebo jděte na Invoice stránku, zadejte číslo objednávky a pošlete faktůru kupujícímu.
Po Obdržení Platby:
  1. Změňte Status Objednávky na Paid potom co obdržíte platbu od kupujícího. Když máte nastaven Status Platby, změňte místo toho status platby na Received.
  2. Potom co jste připravili zásilku a předtím než jí zašlete, změňte status objednávky na Packed.
  3. Poslete zásilku a změňte status objednávky na Shipped. Můžete také poslat Drive Thru (oznámení o dopravě) e-mail kupujícímu že jejich zásilka byla zaslaná. Klikněte na ikonu zásilky na vaší orders received stránce nebo jděte na Drive Thru stránku a zadejte číslo objednávky.
  4. Zanechte Hodnocení vašemu kupujícímu potom co váš kupující zaplatil nebo změnil status objednávky na Completed.
Poplatky
Za každou objednávku kterou obdržíte se vám účtuje poplatek. Pro více informací o poplatcích, navštivte Fees & Billing Policy (poplatky a fakturace). Ve vašem Account (účtu) je debet za každou objednávku kterou obdržíte a také kredit za každou platbu. Také je tam kolik současně dlužíte a také odkaz jak zaplatit prostřednictvím PayPal.