Diğer Dillerde Resmi Olmayan Yardım: Yardım Türkçe / Yardım Merkezi: Yeni Kullanıcılar İçin Dersler

Alışveriş Sepetime Nasıl Yeni Parçalar Eklerim?

Bricklink'te satışta olan çok çeşitli parçalar ve bu parçalara özgü bir çok nitelik var. Bu başlık parçaları sepete eklemeyi gösteriyor, alışverişi tamamlamayı öğrenmek ve daha genel satın alma bilgilerine ulaşmak için lütfen Nasıl Satın Alırım başlığını ziyaret edin.
Sıradan Parçalar

Bu ürün için satışta olan ğarça sayısı 150, bu parçaların her biri ise 0,3 Amerikan Doları tutuyor. Satın almak istediğiniz parça sayısını kutucuğa yazın ve sayfanın sonunda bulunan "Add Selected Items to Shopping Cart" (seçilen parçaları alışveriş sepetine ekle) düğmesine basın. Böylece istediğiniz miktarda parça sepetinize eklenmiş olacak.

Çoklu Satış

Çoklu satışlar yanlarında (x{sayı}) şeklindeki ibare ile fark edilebilirler. Bu parçaları almak istediğinizde yalnızca parantez içindeki sayı ve onun katları kadar parçayı alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu örnekte satıcı bu parçayı 50 ve 50'nin katları kadar satmak istiyor. İsterseniz 50 yahut 100 tane alabilirsiniz, fakat 13 veya 25 tane alamazsınız. Eğer satıcının elindeki parçalar bu çoklu satış miktarından az ise kalanları sanki çoklu satış miktarıymış gibi alabilirsiniz. Örneğin elli ve katlarını çoklu satış miktarı olarak belirlemiş bu satıcının elinde 20 tane parça kalmış olsaydı, o son 20 parçayı sanki elli taneymiş gibi alabilirdiniz.

İndirim Ve Dizili Fiyatlandırma İle Satışta Olan Parçalar

Satışta olan bu ürünün asıl fiyatı gri yazılmış ve üzeri çizilmiş olan 0,22 Amerikan Doları. Fakat indirimde olduğu için şu anki fiyatı 0,11 Amerikan Doları olarak belirlenmiş. Bu ürünü şimdi alırsanız 0,11 Amerikan Doları ödersiniz. Ayrıca bu ürün belirtilen miktarlarda alınırsa bir kez daha indirime giriyor. Bu ek indirimden yararlanabilmek için satıcının belirlediği adette almanız gerekir. Buna dizili fiyatlandırma denir. 10 tane veya daha fazla alırsanız her parça için 0,1055 Amerika Doları, 25 tane veya daha fazla alırsanız her parça için 0,101 Amerikan Doları ve 50 tane veya daha fazla alırsanız da her parça için 0,097 Amerikan Doları ödemeniz yeterli olur. Bu rakamlar üst üste binmez, 50 tane aldığınız zaman ilk 10 tanesi 0,1055 sonraki 25 tane 0,101 ve kalanları da 0,097 üzerinden değil tamamı 0,097 üzerinden hesaplanır.

Toplu Satış

Toplu satışlarda birden fazla farklı parça birlikte alıması için listelenir ve bu parçalar birbirlerinden bağımsız olarak satın alınamaz. "View Super Lot" (toplu satışı gör) düğmesine basarak bu toplu satış kümesinin içerdiği parçaların niteliği ve sayısını görebilirsiniz. Bu toplu satışları almak istediğiniz sayıyı yazdığınız zaman toplu satış kümesindeki her parça o sayıyla çarpılacaktır.

Toplu satıştan yalnızca 1 adet alırsanız birbirine bağlı olan bu kümedeki her şeyden birin katı kadar alırsınız. Sonuçta elinizde 1 tane beyaz "window 1 x 2 x 2 plane" ve 1 tane de "window 1 x 2 x 2 plane için şeffaf siyah cam" almış olursunuz. Eğer toplu satışın miktarını 3'e çıkarırsanız elinizde 3 tane cam ve üç tane de pencere (toplam 6 parça) olmuş olur.