Diğer Dillerde Resmi Olmayan Yardım: Yardım Türkçe / Yardım Merkezi: Siparişler

Eski Siparişleri Tasnif Etmek

Eski Siparişleri Tasnif Etmek

Bir sipariş tamamlanır veya iptal edilirse, üstüne de geribildirim yollandıysa o siparişi bir kenara ayırmak iyi bir fikirdir. Bir siparişi tasnif ettiğinizde o sipariş artık verilen siparişler (orders placed) veya alınan siparişler (orders received) sayfalarında gözükmez.

Bir siparişi nasıl tasnif edebilir veya geri getirebilirim?

On your Orders Placed and Orders Received pages, there is a "file" Verilen siparişler (Orders Placed) veya alınan siparişler (Orders Received) sayfalarınızda "file" isimli bir sütun ve yanında da işaret kutucukları bulunur. "File" seçeneğini seçtiğiniz siparişleriniz aşağıda bulunan "submit changes" (değişiklikleri uygula) düğmesine bastığınızda listeden kaldırılırlar. Bu siparişleri geri getirmek istediğinizde aynı sayfalarda bulunan "Filed" düğmesine basmanız gerekir. Yeni açılan sayfada yukarıdaki işlemleri tekrarlayarak seçtiğiniz siparişleri görünür kılabilirsiniz.

Alıcılar sipariş durumu "completed", "cancelled" veya "OCR" olan ya da durumunda son 30 gündür hiç değişiklik yapılmamış olan siparişleri tasnif edebilirler. Satıcılar ise sipariş durumu "shipped", "received", "completed", "cancelled" veya "OCR" olan siparişleri tasnif edebilirler.