Diğer Dillerde Resmi Olmayan Yardım: Yardım Türkçe / Yardım Merkezi: İstek Listesi

İstek Listesi Nedir?

İstek Listesi Nedir?

Wanted Lists (İstek Listeleri), Bricklink'te satın almak istediklerinizi derlemenin çok iyi bir yoludur. Farklı alışveriş ve proje ihtiyaçlarınızı karşılamak için istediğiniz sayıda İstek Listesi oluşturabilirsiniz.

Bir İstek Listesi oluşturduktan sonra, Buy Page (Satın Al) sayfasına giderek listenizdekileri satın almanızı sağlayacak en iyi mağaza veya mağaza kombinasyonlarını görebilirsiniz.

İstek Listeme Ürünleri Nasıl Ekleyebilirim?
İstek Listenize ürün eklemenin birkaç yolu vardır:
 • Web sitesi üzerinde - Katalogda, dükkanda ve ana sayfada, İstek Listenize eklemek istediğiniz ürünün yanındaki kalp işaretini seçin.
 • İstek Listesi İçerisinde - Her bir İstek Listesinin içerisinde, üst kısımda yer alan “Add Item” (Ürün Ekle) düğmesine basarak katalogdan ürün seçin.
 • Dosya veya XML Yükleme - İstek Listesine eklenecek ürünlerin listesini doğrudan XML girişi yaparak veya kabul edilen dosya formatlarını yükleyerek gerçekleştirin.
 • Part Out an Item (Ürünü Ayrıştırın) - Sadece bazı parçalarını eklemek istediğiniz ürünü seçerek ayrıştırarak istek Listenize ekleyin.
Yalnızca katalogda tanımlı bulunan ürünleri ekleyebilirsiniz. Parça (Part) veya Eşya (Gear) eklerken, istediğiniz rengi seçebilir veya renkten bağımsız olarak bildirim almayı tercih edebilirsiniz.
İstek Miktarı ve Sahip Olunan Miktar:
İstek Listenizdeki her bir ürün için, bir İstek Miktarı (Wanted Quantity) belirtebilirsiniz. Ayrıca, ürünü takip etmek üzere İstek Miktarına ek olarak Sahip Olunan Miktar (Have Quantity) da belirleyebilirsiniz. Sahip Olunan Miktar kutularınızı size ulaşan siparişlerin ardından sürekli olarak güncellemeniz, satın alma gelişimini takip etmek adına iyi olacaktır.

Satın Al sayfasından İstek Listenizdeki ürünleri satın alırken, Bricklink otomatik olarak her ürünün Sahip Olunan Miktar kutusunu kontrol ederek geride kalan İstek Miktarını değerlendirecektir.

İstek Listenizde belirttiğiniz miktardan daha az sayıda olan ürünler için Bricklink sizi e-posta ile bilgilendirmez.

Azami Fiyat:
İstek Listenizdeki her bir ürün için, ödemek istediğiniz Azami Fiyatı (Maximum Price) belirleyebilirsiniz. Bir dükkanda alışveriş yaparken, fiyatlarının kendi belirlediğiniz Azami Fiyata uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Fiyatı belirttiğiniz Azami Fiyattan daha yüksek olan ürünler için BrickLink sizi e-posta ile bilgilendirir.

Notlarım:
İstek Listenizdeki her bir ürün hakkında kendi notlarınızı girebilirsiniz. Notlarınız sadece sizin tarafınızdan görülebilir.

Örneğin, bir üründen kaç tanesine sahip olduğunuzu veya bir üründen kaç tanesini aradığınızı girebilir veya o ürüne ihtiyacınız olan bir projenin proje kodunu girebilirsiniz.

Kısıtlamalar:

 • 128 karakterle sınırlıdır.
 • İstek Listemdeki Ürünleri Nasıl Düzenleyebilirim?
  Sağ üstte bulunan "Edit" (Düzenle) düğmesine basarak İstek Listenizdeki ürünlerde ve değerlerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bu düğmeye bastığınızda tüm değerleri düzenleyebileceğiniz düzenleme ekranı başlar.

  Alternatif olarak, değiştirmek istediğiniz tek bir değere tıklayarak düzenleme ekranını başlatabilirsiniz.

  Düzenlemelerinizi tamamladıktan sonra, lütfen pencerenizin alt kenarında görünen çubuktaki "Save Changes" (Değişiklikleri Kaydet) düğmesine tıklayarak değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun.

  Siparişe Uygula Aracını Nasıl Kullanabilirim?
  Sağ üstteki "Apply Order" (Siparişe Uygula) düğmesine tıkladıktan sonra, İstek Listenizle eşleşen ürünler içeren son siparişlerinizi arayabilirsiniz. Bir sipariş seçtikten sonra, araç, eşleşen tüm ürünleri listeleyecektir. Böylelikle Sahip Olunan Miktarı değişecek her bir ürün için arzu ettiğiniz miktarları belirleyebilirsiniz.

  Aracın şu anda her sipariş miktarının nereye uygulandığını takip edemediğini unutmayın; bu nedenle, aynı anda birden çok İstek Listesinde bulunan ürün ve ilgili siparişler için dikkatli olun.

  Menü Seç Çubuğunu Nasıl Kullanabilirim?
  Her bir İstek Listesinde, bir dizi ürünü aynı anda düzenlemenize yardımcı olacak araçları içeren bir "Select Menubar" (Seçim Menüsü) bulunur. Aşağıdaki işlemlerden birini seçmeden önce lütfen en az bir ürün seçtiğinizden emin olun:
  • Move (Taşı) - Seçilen tüm ürünleri istediğiniz bir İstek Listesine taşıyın.
  • Copy (Kopyala) - Seçilen tüm ürünleri istediğiniz bir İstek Listesine kopyalayın.
  • Apply Color (Rengi Uygula) - Seçilen renk, seçilen tüm uygun ürünlere uygulanır.
  • Apply Condition (Durumu Uygula) - Seçilen durum, seçilen tüm ürünlere uygulanır.
  • Apply Price (Fiyatı Uygula) - Seçilen fiyat, seçilen tüm ürünlere uygulanır. Kendiniz bir fiyat girmeyi, fiyat rehberine eşleştirmeyi veya fiyatı yüzde veya tutar kadar artırmayı/azaltmayı seçebilirsiniz.
  • Apply Quantity (Miktarı Uygula) - Seçilen ürünlerin miktarını girin veya çarpıp/bölerek değiştirin.
  • Apply Remark (Notları Uygula) - Seçilen tüm öğelere, yazılan not uygulanır.
  • Delete (Sil) - Seçilen tüm ürünleri silin.
  • Buy All or Buy # Selected (Tümünü veya Seçilenleri Satın Al) - İstek listenizdeki ürünlerin tamamını veya seçtiklerinizi satabilecek olan dükkanları arayın. Bu araç ile birlikte Satın Al sayfasına yönlendirileceksiniz.