Diğer Dillerde Resmi Olmayan Yardım: Yardım Türkçe / Yardım Merkezi: Dükkan

Asgari Satın Alma Tutarı

Asgari Satın Alma Tutarı

Asgari Satın Alma Tutarı:
Asgari Satın Alma Tutarı (Minimum Buy), bir alıcının sipariş verebilmesi için karşılaması gereken asgari miktardır. Bu tutar, ortalama cins (lot) tutarından düşük olmamalıdır.
Ortalama Cins Tutarı:
Ortalama Cins Tutarı (Average Lot Value), sepetinizdeki toplam alışveriş tutarının, almış olduğunuz farklı cinslerdeki ürünlerin toplam sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Satıcılar bu kısıtlamaları Store Settings (Dükkan Ayarları) sekmesinde belirleyebilir.
Siparişlere Yapılan Eklemeler:
Alıcının henüz kargoya verilmemiş bir siparişi bulunuyorsa, asgari satın alma tutarını karşılamadan o siparişe eklemeler yapabilir. Genel toplam, alıcının yalnızca o dükkanda verilen mevcut bir siparişe ekleyebileceği asgari tutarın altındaysa, "Checkout" (Ödeme) düğmesine basıldığında sistem bir uyarı verecektir. Giriş yapıldıktan sonra, sistem, alıcının o dükkanda henüz kargoya verilmemiş bir siparişi olup olmadığını kontrol edecektir. Varsa, alıcıya mevcut siparişe ekleme seçeneği sunulur. Aksi takdirde, alıcı bir hata ekranına yönlendirilecek ve asgari satın alma miktarını karşılamak için daha fazla ürün satın alması istenecektir.
Muafiyet Şifresi:
Satıcılar, Store Settings (Dükkan Ayarları) sekmesinde, asgari satın alma miktarı ayarının yanında bir muafiyet şifresi belirleme seçeneğine sahiptir. Ayarlanırsa, satıcılar bu şifreyi istedikleri üyelerle paylaşabilir ve kısıtlamalarından bağımsız olarak sipariş vermelerine izin verebilir. Alıcı, kısıtlamaları aşmak için ödeme sırasında bu şifreyi girmelidir.