Neoficiální Nápověda v Jiných Jazycích: Nápověda Česky / Centrum Nápovědy: Katalog Inventáře

Standard Inventářů Stavebnic

Standard Inventářů Stavebnic

Měli by jste vlastnit kopii stavebnice u kteréh přidáváte inventář aby jste mohli správně identifikovat díly a barvy dílů ve stavebnici. Když není možno (hlavně u starých stavebnic) stavebnici vlastnit tak je přijatelné udělat inventář z manuálu nebo z obrázkového inventáře (který se někdy nachází na krabici nebo v manuálu). Když přidáváte stavebnici a díly ve stavebnici ještě nejsou v katalogu tak přidejte díly do katalogu a počkejte až budou schváleny předtím než přidáte inventář.
  • Zahrňte Celé Figurky jak je zobrazeno v manuálu bez dílů které figurky mají v rukou. Někdy může stavebnice obsahovat stejné díly jako ve figurce, například 3 helmy a jedna z nich je na figurce. Zahrňte celou figurku + 2 helmy v inventáři.

  • Variace Dílů - Během doby může LEGO(R) trochu změnit tvar dílu. BrickLink rozeznává tyto variace písmeny a, b, c, atd. Když přidáváte inventář obsahující tyto díly tak zahrňte správnou verzi dílu který je ve stavebnici. Inventáře s neurčitými díly nebudou schváleny ledaže věk stavebnice a zdroj inventáře preventují určit variaci.

  • Montáže Dílů - Montáže dílů (assemblies) by měli být zahrnuty v inventářích jen v případech když je montáž zahrnuta ve stavebnici jako celek. Například 2429c01 by měl být zahrnut v inventáři místo 2429 a 2430, protože tyto díly jsou ve stavebnici jako celek. Mohou být vyjímky v případech kde oba díly vždycky patří k sobě. Například truhly a jejich víka nebo spodek a vršek točny. Administrátor Inventářů posoudí kdy udělat vyjímku.

  • Stavebnice ve Stavebnicích - Value balíky, LEGO S&H Kombo balíky, Kabaya balíky a všechny jiné balíky které se skladají z celých stavebnic by měli obsahovat jen stavebnice ve svém inventáři plus další předměty které balík obsahuje.

  • Díly a Figurky s Nálepkami - Nepřidávejte díly nebo figurky s nálepkami jako Regulérní předmět ale přidejte je jako Protějšek (counterpart). Zahrňte díl nebo figurku bez nálepky a nálepku jako samostatný předmět. Inventáře stavebnic by měli odpovídat obsahu nové stavebnice když je poprvé otevřen.

  • Manuály - Nepřidávejte manuály do inventářů. Funkce rozdělit stavebnici automaticky přidá manuál podle možnosti kterou prodavač zadá.