Měna

Následující jsou všechny měny v systému:

Argentine Peso (ARS)
Australian Dollar (AUD)
Brazilian Real (BRL)
Bulgarian Lev (BGN)
Canadian Dollar (CAD)
Chinese Yuan (CNY)
Czech Koruna (CZK)
Danish Krone (DKK)
Euro (EUR)
Guatemalan Quetzal (GTQ)
Hong Kong Dollar (HKD)
Hungarian Forint (HUF)
Indian Rupee (INR)
Indonesian Rupiah (IDR)
Israeli New Shekel (ILS)
Japanese Yen (JPY)
Macau Pataca (MOP)
Malaysian Ringgit (MYR)
Mexican Peso (MXN)
New Zealand Dollar (NZD)
Norwegian Kroner (NOK)
Philippine Peso (PHP)
Polish Zloty (PLN)
Pound Sterling (GBP)
Romanian New Lei (RON)
Russian Rouble (RUB)
Serbian Dinar (RSD)
Singapore Dollar (SGD)
South African Rand (ZAR)
South Korean Won (KRW)
Swedish Krona (SEK)
Swiss Franc (CHF)
Taiwan New Dollar (TWD)
Thai Baht (THB)
Turkish Lira (TRY)
Ukraine Hryvnia (UAH)
US Dollar (USD)

Ceny se přepočtou mezi těmito měny použitím kurzu z XE.com a obnoví se každou hodinu. Jsou 3 měnové nastavení:

Měna Prohlížení:
Všechny ceny na stránkách se ukážou kupujícímu v jejich lokální měně - buďto měna země adresy registrovaného uživatele nebo měna země IP adresy u uživatelů kteří nejsou registrovaní. Můžete si změnit měnu ve které jsou ceny ukázány na stránkách na My Settings stránce v MyBrickLink.

Ne všichni prodavači akceptují platbu v hlavních měnách jako například USD nebo EUR a jen někteří prodavači akceptují platbu v ostatních měnách.

Prepočtené ceny všude na stránkách předtím než je objednávka zadaná jsou přibližné, zaokrouhlené na 2 desetinná čísla. Znak "~" před přepočtenou cenou znamená že je cena přibližná. Skutečná cena může mít až 15 desetinných čísel.

Předtím než zadáte objednávku uvidíte přepočtené ceny objednávky vedle seznamu měn které prodavač akceptuje.

Ceny v ceníku se ukazují kupujícím v jejich lokální měně. Prodavačům se ukazují v měně obchodu. Předměty na prodej jsou přepočteny použitím aktuálního kurzu v systému a předměty v objednávkách jsou přepočteny použitím kurzu který byl aktuální v době kdy byla objednávka zadaná.

Kurz se může změnit potom co si kupující přidal předměty do obchodního vozíku a předtím než je objednávka zadaná.

Měna Obchodu:
Prodavači můžou akceptovat a mít základní ceny ve svém obchodě v jakékoliv z výše uvedených měn na Store Settings stránce.

 • Objednávky - Každá objednávka používá jen jeden kurz, který byl aktuální když byla objednávka zadaná. Když přidáte předměty do objdnávky, konečná cena objednávky se prepočte použitim aktuálního kurzu. Všechny ceny v objednávce jsou v základní ceně obchodu a přepočtená cena se ukáže v měně kterou si kupující vybral zaplatit za objednávku. Objednávka má 3 měnové pole:

  • Základní Měna - Toto je měna ve které má prodavač základní ceny v obchodě. Všechny ceny v objednávce kromě prepočtené ceny jsou v základní měně.

  • Měna Platby - Toto je měna ve které si kupující zvolil zaplatit za objednávku. Prodavač jí může změnit u objednavek zadaných 1. Února 2010 a později na Orders Received stránce. Aby jste mohli měnu změnit, nejdříve musíte umožnit sloupec měny na Order Settings stránce. Když změníte měnu, přepočtená cena se přepočte použitím kurzu který byl aktuální kdyz byla objednávka zadaná.

  • Displej Měna - Stejná jako měna platby, byla zapotřebí být zvlášť během změny systému od doby kdy byly všechny ceny na stránkách v USD na ruzné měny.

 • Poštovné a Další poplatky - Poštovné, pojistné, další poplatky a kredit se zadávají v základni měně objednávky a jsou přepočteny do měny platby použitím kurzu který byl aktuální když byla objednávka zadaná.

 • Kupóny - Kupěóny se vytvoří a vyplatí v základní měně obchodu.

 • BrickStore a Peeron.com - BrickStore software a "Peeron Associated Stores" program ještě nemají možnost různých měn. Ceník v BrickStoru obsahuje jen předměty v základní ceně v USD.

 • Poplatky - BrickLink poplatky pro prodavače jsou prepočteny a platí se v Amerických Dolarech (USD). Systém přepočte polatek na USD použitím kurzu který byl aktuální když byla objednávka zadaná. Když se přidají předměty do objednávky, poplatek se znovu prepočte použitím kurzu který je aktuální když se zadá objednávka.
Měna Listiny Přání:
Na Wanted List Settings stránce si můžete zvolit v jaké měně chcete mít maximální ceny na vaší listině přání. Systém porovná vaše maximální ceny a ceny předmětů na prodej přepočtením obou na USD.