Diğer Dillerde Resmi Olmayan Yardım: Yardım Türkçe / Yardım Merkezi: Satın Alma

Postalama Ücretleri

Postalama Ücretleri

Dükkanlardaki ürünlerin gözüken fiyatlarının üstüne, satıcı tarafından aksi belirtilmemişse, ayrıca postalama ücreti de eklenmesi gerekmektedir. Postalama ve hazırlama ücretleri her bir satıcı için değişiklik göstermektedir. Satıcıların çoğunluğu postalama ücretlerini "splash" sayfalarında açıklamaktadır. Splash sayfalarına bir dükkana girdiğinizde veya Splash sekmesine tıkladığınızda erişebilirsiniz.

Ayrıca sipariş vermeden önce postalama ücretini de içeren bir "quote" (toplam maliyet) talep edebilirsiniz. Bunun için dükkan sayfasının sol kısmında yer alan "Proceed to Checkout" düğmesine tıklayıp, "Reuest A Quote" düğmesine erişebilirsiniz. "Quote" özelliği yalnızca satıcı izin verdiği takdirde etkin kılınmaktadır. (Sipariş vermeden önce satıcıyla iletişime geçip toplam maliyet de talep edebilirsiniz. Bunun için satıcının dükkanında yer alan "Contact Store" (Dükkanla İletişime Geç) düğmesini kullanabilirsiniz.)

Her dükkan farklı bir birey ve işletme tarafından işletilmektedir, bu sebeple alışveriş yaptığınız her dükkan için ayrıca postalama ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca bazı dükkanlarda hazırlama ücreti de söz konusu olabilir. Bu tutarların ne kadar olabileceğini görmek için "checkout" yapmadan önce "store terms" kısmında yer alan açıklamaları takip edebilirsiniz.

Sipariş verildikten sonra, eğer çok yüksek olduğunu düşündüğünüz ve "store terms" sayfasında açıkça belirtilmemiş bir postalama ücreti ile karşılaşırsanız, siparişinizi herhangi bir yaptırım olmaksızın Order Cancel Request ile iptal edebilirsiniz.